9 הדברות לתזונה נכונה

אם תקפידו על התזונה וההרגלים הנכונים, תוכלו לשפר משמעותית את הבריאות, התפקוד ואת ההרגשה שלכם. אז מאיפה מתחילים? המשיכו בקריאה.

סדר אכילה נכון

יש להקפיד על אכילה מסודרת. ברגע שיש סדר באכילה, הדבר יתרום משמעותית לאיזון תזונתי וכמו כן לשמירה על משקל גופנו. ההמלצה היא לאכול 3 ארוחות עיקריות ו-3 ארוחות ביניים ביום.

צריכת מזון מגוון

יש לאכול מכל קבוצות המזון ולגוון את המזונות שאוכלים מכל קבוצה. יש 6 קבוצות מזון עיקריות: דגנים בשר וקטניות, חלב ומוצריו, שמנים, פירות וירקות.

לא לוותר על ארוחת הבוקר

ארוחת בוקר משפרת את הריכוז והזיכרון. מעבר לכך, מי שאוכל ארוחת בוקר, יכול גם לשמור על משקל הגוף שלו. זאת בניגוד, למי שמוותר על ארוחת הבוקר ואז מפתח רעב במהלך היום. אותו רעב, גורם לאכילת יתר, שאיננה בריאה ובוודאי לא תורמת לשמירה על משקל גוף מאוזן.

לצרוך דגנים מלאים

יש לשלב דגנים מלאים בתפריט היומי. מדוע? כי הם עשירים בסיבים תזונתיים, פחמימות מורכבות, בוויטמינים מקבוצת B וכמו כן בחומרים נוספים שיכולים לתרום להזנת הגוף. דגנים כוללים, דגנים מלאים, אורז מלא, פסטה מיטה מלאה, קינואה, כוסמת ועוד.

חלבונים

חשוב מאוד לשלב חלבונים בארוחה שלכם. חלבונים נמצאים במוצרי בשר ועוף, דגים, קטניות, מוצרי חלב וביצים. אם אתם טבעוניים, תוכלו לצרוך חלבוני סויה. יש לא מעט תחליפי בשר המכילים אותם.

סידן

הרי זה ידוע שהסידן חיוני לשיניים וכמו כן לעצמות שלנו. על כן, יש גם לצרוך מזונות המכילים סידן. אלו יכולים להיות מוצרי חלב וכמו כן ירקות עליים, קטניות, אגוזים, שקדים ועוד.

ירקות

חשוב לשלב בכל ארוחה מגוון של ירקות. הם בריאים, טעימים, גורמים לתחושת שבע ומכילים רכיבי תזונה שחיוניים לבריאות הגוף שלנו. אפשר לאכול את הירקות בכל מיני צורות – כשהם טריים, מיובשים, מאודים, מבושלים וצלויים. יש להקפיד לצרוך ירקות מדי יום בחמישה צבעים. לכל צבע יש יתרון תזונתי אחר משלו.

שתיית מים

הימנעו משתייה ממותקת והעדיפו מים. הם מזרזים משמעותית את תהליכי העיכול בגוף וכמו כן תורמים גם לקצב חילוף החומרים. בנוסף, ידוע שהם גם תורמים לגמישות העור ולמראה רענן שלו. יש לשתות לפחות 10 כוסות מים במים.

פעילות גופנית

עליכם למצוא פעילות גופנית שאתם אוהבים לעשות ונהנים ממנה. נסו לעשות אותה יום יום במשך לפחות 30 דקות. פעילות כזאת לא רק תשרוף קלוריות אלא תגרום גם להרגשה נפלאה ולתפקוד טוב יותר.

 

*אצלנו תוכלו לרכוש מגוון תוספי תזונה מומלצים בהם: ביוסיל, מגה גלופלקס, מגנזיום UP, נוסטרול להפחתת כולסטרול, אלספה מקס ותוספי תזונה נוספים וכמו כן ויטמינים. יש להיוועץ ברוקח או ברופא המשפחה.