קעקועים הם כבר לא דבר חדש עבור רבים בישראל, אך נראה כי יש לא מעט אנשים שעדיין לא מכירים היטב את התהליך או שהם אינם מצוידים בפרטים חשובים שיכולים להקל עליהם בדרך להנאה הן מהקעקוע עצמו והן מהדברים שקשורים אליו. לפניכם 7 דברים חשובים שכדאי מאוד לדעת לפני שעושים את הקעקוע.

 

  1. לכל אחד מאתנו יש מצב עור שונה –

לא לכל אחד יש עור בריא וחלק, כך שאנו מכירים גם אנשים שסובלים מבעיות עור שונות כגון פסוריאזיס. במצב כזה יכול להיות שמראה הקעקוע לא יהיה מהנה לעין, ולעתים מדובר גם על סיכון נוסף לעור שגם כך סובל מטראומה. גם הסובלים מאקזמה יציגו רגישות גבוהה לתהליך הקיעקוע ואולי גם יסבלו מתגובה אלרגית מסוימת.

 

  1. רגישות לשמש לאחר הקיעקוע –

לא רק זמן קצר לאחר הקיעקוע, אלא גם בעתיד הרחוק יכול המקועקע לסבול מקרני ה-UV של השמש, במיוחד אם מדובר על קעקוע בצבעי אדום או צהוב. בנוסף, במקום שבו יש שומות רבות, הקעקוע יכול להקשות בזיהוי שינויים שיכולים להעיד על חשש מסרטן העור (מלאנומה). כדי שלא להסתכן בכאב הדומה לכוויות מהשמש מומלץ לקעקע באזור פחות חשוף או להשתמש בקרם הגנה.

 

  1. השפעתן של תרופות שונות –

קיים סיכון להגברת זיהום בגלל קעקוע, והדבר חשוב מאוד במיוחד לבעלי מערכת חיסונית רגישה. נטילת תרופות שמסייעות במחלות קשות כגון סרטן, טרשת נפוצה ועוד, מביאה גם לדיכוי המערכת החיסונית. גם מדללי דם (אספירין למשל) בעייתיים בשל השפעה על קרישת הדם. כך או כך, עדיף לחכות חצי שנה לפחות אחרי סיום טיפולים ולקיחת תרופות מסוימות.

 

  1. ההבנה שקיעקוע אינו שונה מאוד מהליך רפואי –

גם הקעקוע עצמו, וגם הסרת קעקועים במידת הצורך הן פעולות שמתבצעות על גוף האדם. כך יש להבין שאין להגיע לאחר שתיית אלכוהול מרובה מאחר והתוצאה תהיה דימום מוגבר, ושכדאי לישון טוב בערב לפני, לשתות בצורה מספקת ולאכול משהו קל בכמות צנועה קצת לפני שמגיעים לסטודיו.

 

  1. בדיקת הקיטים שעובד איתם המקעקע –

כדי להימנע מזיהומים בשל מחט מלוכלכת, על המקעקע לעבוד עם קיט חד פעמי שיכלול מחט חדשה שהוצאה מאריזתה מול עיניו של הלקוח. כשיש כלים בהם חייבים לעשות שימוש חוזר, עליהם להיות מחוטים ע"י "סטריליזטור" הפועל על חימום, על קיטור ועל לחץ כדי לחסל את החיידקים. בנוסף, יש לבדוק האם המקעקע עושה שימוש בכפפות ומחליפן לקראת נגיעה בכל אלמנט אחר מעבר לעור של הלקוח.

 

  1. גילוח לפני הקיעקוע –

אין לגלח עצמאית את המקום המיועד לקעקוע. זאת כדי למנוע קריעה של השטח והגברת סיכון לזיהום וכד'. מקעקעים מקצועיים ישתמשו במכונת גילוח ו/או בקוצץ שיער תוך מיומנות גבוהה בזכות הניסיון הרב שיש להם.

 

  1. השלב החשוב שלאחר הקעקוע –

בקשת הסברים מהמקעקע לפני התהליך מאפשרת התנהלות נכונה לאחר סיום הקיעקוע. כך יודעים איזו משחה אנטי-בקטריאלית לקנות, שצריך קרם על בסיס מים ולא נפט כדי להימנע מדהיית הדיו, ומדוע אסור לקלף גלד באזור המחלים של הקעקוע.