תוספי תזונה – למה זה טוב?

מרגישים בריאים סה"כ לא? אז למה בכל זאת חשוב להקפיד על תוספי תזונה להעשרת התפריט היומי?

התפריט היומי שלנו אמור לספק לנו את כל אבות המזון, פחמימות, חלבונים ושומנים, אך יחד עם זאת גם אמור לספק לנו את כל מגוון הוויטמינים והמינרלים החיוניים לתפקוד המערכות השונות הפועלות בגופנו, כגון: ברזל, אבץ, חומצה פולית, ויטמין סי וכו'.

הוויטמינים טמונים בטבע

החדשות הטובות הם שכל הוויטמינים הללו נמצאים פשוט בטבע, בקלות ובצורה די נגישה, רבע קלח של גמבה אדומה למשל יכול לספק את כל צריכת הוויטמין סי היומי. ויטמין די מחשיפה קצרה לשמש ויטמין E מבוטנים ושקדים, וויטמין A מגזר ובטטה.

הקושי בצריכת וויטמינים בחיים מערביים

הבעיה בתזונה היומית שלנו בעולם המערבי ובכלל היא שמרוץ החיים שלנו אינטנסיבי במיוחד, שעות האכילה שלנו לא סדירות, אנחנו נוטים לאכול יותר מידי, לא בזמן, לאכול את מה שלא צריך ולא לאכול את מה שצריך. בנוסף, קשה מאוד לחשוב שאנחנו יכולים לעמוד בסטנדרט זמנים אובססיבי של אכילת סוג הירק או הדגן בזמן הנכון בשילוב הנכון, שכן לא מספיק לאכול רק את מה שצריך אלא גם בתזמון נכון עם יתר התפריט, כך למשל לא יעיל לאכול סידן יחד עם ברזל שכן זה מוריד את האפקטיביות של הספיגה של הברזל, כך שכל ההשקעה באכילת הברזל יורדת לטמיון.

כהורים, כאנשי עסקים, כסטודנטים או סתם אנשים עם חיים, אנחנו לא מהנדסי מזון ולא דיאטנים, ולא יכולים להשקיע בכך כל כך הרבה ריכוז, השקעה ואנרגיה. כך שעל אף העובדה שהוויטמינים הקיימים בטבע נגישים, צריכתם בצורה יעילה לרבים מאתנו לא באמת אפשרית ברמה המעשית.

לוקחים אחריות, דואגים לעצמנו

הגיע הזמן לדאוג למלא את טבלת הוויטמינים החיוניים שלכם, בפרט אם אתם מרגישים עייפים מידי, קמים מהספה או הכיסא עם סחרחורות, סובלים מנשירת שיער, הריכוז והזיכרון שלכם לא כשהיה, חן הנעורים של העור שלכם איבד מהברק שלו, ואתם מרגישים שסיבולת הלב ריאה שלכם בדעיכה.

חשוב לשים לב שהוויטמינים שאתם רוכשים הינם מחברה המקפידה על תנאי ייצור איכותיים, והפקה בתהליכים המשמרים את הוויטמינים בצורה הנכונה והטבעית ביותר וכן נספגת בצורה היעילה ביותר.

לצפייה במגוון תוספי תזונה בהנחות משמעותיות של מיטב היצרנים, הקליקו כאן.