רבות הנשים אשר משקיעות אלפי שקלים על קרמים לפנים או טיפולים להצערת העור. מה אם היינו אומרים לכם שאין בכך כל צורך, וששמן זית יכול לעשות לעורכם ולשיערכם נפלאות? מטילים ספק? כדאי שתקראו את המאמר הבא.

אחרי שחיפשנו אחרי מעיין הנעורים, רכשנו קרמים ותכשירי שיער מסוגים שונים ושקלנו באם ללכת לטיפול או שניים אשר יחזירו עטרה ליושנה ואת האור והברק לשיער ולפנים, ביום בהיר אחד גילינו כי התשובה לא נמצאת הרחק מאתנו כי אם בתוך הבית ממש, על המדף במטבח. מסתבר כי לשמן זית יש את כל הסגולות והיכולות לחדש את עור הפנים, לרכך את השיער ולשמור עליו מבריק ובאופן כללי, לגרום לנו להיראות צעירים יותר במינימום השקעה.

נס בקבוק השמן: הכיצד קורה הדבר?

לאורך ההיסטוריה לא פעם שמענו על ניסים הקשורים בשמן ואולי הרמנו גבה. אולם כשם שמיליארד סינים לא טועים, כך גם המון נשים שהתנסו בחוויה וראו כי טוב על בשרן. ומדוע שמן הזית כל כך טוב לנו? הסוד טמון בהרכבו המיוחד כאשר לאורך ההיסטוריה סגולותיו הייחודיות לעור הלכו לפניו והיה נהוג לעשות בו שימוש לטיפול בכוויות, פצעים, עקיצות, דלקות, כאבים מסוגים שונים וגם לטיפוח העור, הפנים והשיער. למעשה לשמן הזית יש מרכיבים מן הטבע אשר מקנים לו "יכולות" שונות ומגוונות החל בתכונות רפוי והרגעה, דרך חיזוק ועד ללחות והזנה.

שימושים שונים בעולם הקוסמטיקה

לשמן הזית יש תכונות אנטי בקטריאליות ונוגדות חמצון ועל כן באפשרותו לסייע בשמירה על עור צעיר, לתרום להפחתת קמטים וקמטוטים, להקל על דלקות עור שונות, להעלים עיגולים שחורים מתחת לעיניים ולטפל בפצעים וכוויות. כמו כן במידה ונחשפתם לשמש היוקדת והעור שלכם צורב ואדמומי, ישנם שיגידו כי מריחת שמן זית היא הפתרון המתאים אשר ייתן לכן מרגוע וישפר את המצב פלאים. מלבד כל הטוב שהוא עושה לבריאות שלנו, שמן הזית גם מעולה לשימוש חיצוני ועל כן הוא משולב ללא הרף בתעשיית הקוסמטיקה בקרמים, סבונים ומסכות מסוגים שונים. שמן הזית עשיר בוויטמין  E ומכיל ריכוז גבוה של חומרים אשר מסייעים להתחדשות העור ומגנים עליו מפני אותם רדיקליים חופשיים שגורמים להזדקנותו. כמו כן תכונותיו תורמות לחיזוק שורשי השיער ולשמירה על מראה בריא ומלא ברק.

לצפייה בתוספי תזונה השייכים לתחום הקוסמטיקה והטיפוח, הקליקו כאן.

לא כל שמן זית מתאים לתפקיד, זו עובדה

ולמרות הסגולות הרבות, בפועל ישנם סוגים שונים של שמן זית ולא כולם איכותיים. כתוצאה מכך לא כולם יספקו את המענה או יישמו את הסגולות אותן אתם מחפשים. בחירת שמן הזית הנכון בעלת חשיבות ומשמעות ובכוחה לעשות את ההבדל בין תוצאות הנראות לעין לבין שום כלום. אז איך בוחרים שמן זית, או יותר נכון לומר שמן זית מעולה? בפועל אין זו תורה מסיני, רק צריך להכיר את השפה. איכותו של שמן הזית נקבעת בהתאם לסוג הכבישה שלו, כאשר שמן זית איכותי הוא כזה שיוצר בכבישה קרה. גם סוגו של שמן הזית משחק תפקיד ועל כן יש לבדוק כי מדובר בשמן זית כתית מעולה, זה כתוב על האריזה. בשורה התחתונה: זמן זית כתית מעולה בכבישה קרה ועם רמת חומציות כמה שיותר נמוכה, יהיה הבחירה הטובה ביותר הן עבור בישול ואפייה והן עבור בריאות השיער ועור הפנים שלכם.