תוחלת החיים בעולם המערבי עולה מדי מספר שנים, זאת תודות לתברואה, לתזונה ולשירותי הבריאות המצוינים שאנו מקבלים. מעבר לכך, כיום אנחנו מקבלים גם חיסונים שמגנים עלינו מפני כל מיני מחלות, נוטלים תוספי תזונה על מנת להשלים חוסרים ויטמינים ומינרלים שיש לנו בגוף ואנחנו מודעים לכך שעלינו לעשות פעילות ספורטיבית ולאכול אוכל בריא.

המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לקרוא על עצות וטיפים שיכולים לסייע לכם בשמירה על הגוף שלכם, כך שתוכלו להמשיך לעשות כל מיני פעילויות שאתם אוהבים.

לשמור על העצמות

נשים וגברים יכולים לסבול ממחלות של דלדול עצם בגיל השלישי. מחלות אלו נגרמות עקב פגיעה בייצור הסידן בגוף. על מנת לא להסתמך רק על הסידן שיש מהאוכל אותו אנו אוכלים, יש גם להשלים אותו על ידי תוספי תזונה מתאימים. תוספים כאלה יכולים להיות: תוסף סידן ייעודי או מולטי ויטמין המכיל כמויות גבוהות של סידן. אל תינטלו תוסף מבלי שהתייעצתם עם רופא המשפחה שלכם ועם דיאטנית.

פעילות גופנית

יש לבצע פעילות גופנית, שכן זו מסייעת לשמירה על החיוניות ועל הבריאות. פעילות כזאת עשויה למנוע מחלות, לשפר את מצב הרוח ולסייע בשמירה על משקל תקין. מה שקורה בפועל הוא שהמפרקים בגיל השלישי, לא חזקים ולעתים עלינו לא להרבות בפעילות גופנית. שכן במידה ונעמיס על המפרקים ובכלל על הברכיים שלנו, אנו יכולים לסבול מכאבים. ישנם מחקרים לפיהם תוספים המכילים גלוקוזמין עשויים להפחית את אותם הכאבים ואף להאט את הפגיעה במפרקים. אחד התוספים המוכרים הוא מגה גלופלקס. גם כאן מומלץ קודם כל להיוועץ עם רופא המשפחה ולא לקחת את התוסף על דעת עצמכם.

שרירים תפוסים

בגיל השלישי, נשים וגברים סובלים מגב תפוס, משרירים מכווצים ומעייפות. כל אלה גורמים ללא מעט כאבים. אנו כבר מכירים את הגוף שלנו ויודעים מתי הכאב רציני ואז נפנה לרופא לטיפול ומתי הכאב יחלוף מעצמו. ניתן להקל על הכאבים על ידי שימושים בתכשירים הומאופתיים. אלו מתאימים לעיסוי ולמריחה. הם מספקים הרגשה מצוינת במקרים של שרירים תפוסים או כאשר יש חבלות כמו, נקע בקרסול הרגל, כאבי צוואר, כאבי ברכיים וכו'.

שימוש בתוספי תזונה

אם אתם נוטלים תרופות על בסיס קבוע על מנת לטפל במחלות מהן אתם סובלים או על מנת לטפל במצבים רפואיים, קודם כל עליכם להתייעץ עם רופא המשפחה שלכם על תוספי התזונה שאתם רוצים לנטול. כך תהיו בטוחים שלא תהיה התנגשות בפעילות התרופות הרפואיות ובפעילות של תוספי התזונה.