על חשיבות המגנזיום במניעת מחלות והקלה על סימפטומים, וכיצד ניתן לשמור על הרמה המומלצת בגוף

המגנזיום הוא מינרל חיוני התורם לתקינות תהליכים רבים בגופנו, וכאשר יש חוסר במגנזיום יכולים לסבול מהתכווצויות שרירים, כאבי ראש ומיגרנות ועייפות אך בכך לא מסתיימת הרשימה. חוסר במגנזיום מעלה את הסיכון למחלות לחץ דם, מחלות לב, אוסטאופורוזיס ואף סוכרת. לכן, כדי להפחת את הסיכויים לחלות בסוכרת, חשוב לצרוך מגנזיום בכמות קבועה באופן יומיומי.

מהיכן ניתן לקבל מגנזיום?

השורה התחתונה היא, שכדי להיות בטוחים שאתם צורכים את כמות המגנזיום הנדרשת לגוף, מומלץ ליטול תוספי תזונה באופן קבוע כמו מגנזיום UP.  מקורות נוספים למגנזיום הם דרך האוכל, ממזונות כמו מיני אגוזים, ירקות, עלים ירוקים, קטניות, דגנים מלאים ומי באר.

חשוב לדעת שמחסור במגנזיום יכול להיגרם כאשר שותים באופן קבוע מים שעברו תהליך התפלה, וגם כאשר נמצאים תחת לחץ רב או עוסקים בפעילות פיזית מוגברת. גורם נוסף לחוסר מגנזיום הוא כמובן הגיל.

כיצד תדעו אם אתם סובלים ממחסור במגנזיום?

בדיקת דם רגילה אינה יכולה לאבחן מצב של חוסר במגנזיום, אך יש סימנים אחרים המעידים על כך, וביניהם: רעד בעפעפיים, התכווצויות שרירים, עייפות, חוסר בתיאבון, תחושת נמלים בעור ולעתים אף בחילות, הקאות והפרעות בקצב הלב.

הקשר בין מגנזיום לסוכרת

יש מחלות המאופיינות במחסור במגנזיום. אחת המחלות הנפוצות היא מחלק הקרוהן, אך גם חולי צליאק ומי שסובל מבעיות מעיים כרוניות כמו שלשול, יכולים לסבול מחוסר מגנזיום. מחלה נוספת היא מחלת הסוכרת. במחקרים שנערכו נמצא קשר בין רמות נמוכות של מגנזיום למחלות מטבוליות וסוכרת. במקביל, התגלה מחסור במגנזיום אצל אנשים שאובחנו חולים בסוכרת. נטילת תוסף מגנזיום באופן קבוע אינה יכולה להבטיח את מניעת התפרצות הסוכרת, אך היא יכולה לעכב אותה ולשפר את התופעות השייכות למצב טרום סוכרתי.

יתרונות נוספים לצריכת מגנזיום

מלבד היתרונות שהוזכרו עד כה, יש לנטילת מגנזיום באופן קבוע יתרונות נוספים. על פי מחקרים אחד היתרונות הוא הפחתת הסיכוי ללקות בשבץ ומחקרים נוספים ממליצים על צריכת מגנזיום כטיפול נגד דיכאון. יתרון נוסף שאין לגביו עדיין ממצאים מדויקים, זו התועלת של נטילת מגנזיום כאמצעי להפחתת לחץ ותחושת סטרס.

למגנזיום יש תפקיד חשוב בשמירה על תקינות תהליכים רבים בגוף והפחתת הסיכון לחלות במחלות שונות, ולכן מומלץ ליטול מגנזיום באופן קבוע.