הידעתם שלחומצת שומן מסוג אומגה 3 יש המון יתרונות בריאותיים? אם תדאגו לשלב מספיק מזונות שעשירים באומגה 3, תוכלו להפחית תסמינים הקשורים להפרעות במערכת העיכול, הפחתת סיכונים לחלות במחלות לב, הפחתת דלקות בגוף ועוד.

יש להבדיל בין 3 סוגים של אומגה 3 בהם: DHA, ALA, EPA. למעשה הגוף שלנו, יכול להפיק את שני הסוגים DHA ו-EPA מ-ALA. מה שכן, הדבר מוגבל ולא פשוט.

מהם היתרונות הבריאותיים?

אומגה 3 יכולה לתרום בכל הקשור לטיפוח העור, מניעת מחלת הסרטן, יכולה לשפר את תפקוד מערכת החיסון, לשפר את מיומנויות הלמידה והריכוז (גם אצל ילדים וגם אצל מבוגרים). בנוסף, אומגה 3 מסייעת לשמירה על רמות כולסטרול טובות ומאוזנות וכמו כן, היא מפחיתה את הסיכוי לחרדה ודיכאון ועוד. למעשה, היא טובה ובריאה לכל הגוף שלנו ומומלץ לצרוך לפחות 250 עד 500 מיליגרם של אומגה 3 ליום. כמובן בהתאם למצב הבריאותי.

אילו מזונות עשירים באומגה 3?

אחד המזונות העשירים הוא דג הסלמון. חצי פילה סלמון מכיל 4023 מ”ג של אומגה 3. בנוסף לאומגה 3, הוא גם עשיר באשלגן, מגנזיום, ויטמין B וסלניום. כמו הסלמון, גם דג מסוג מקרל הוא מקור נפלא לאומגה 3.

אם אתם לא אוכלים דגים, תוכלו לצרוך מזונות עשירים בסויה. סויה מכילה גם 1241 מ”ג של אומגה 3 בחצי כוס. בנוסף, היא עשירה מאוד בויטמינים ומינרלים, כמו אשלגן, מגנזיום, ויטמין K, חומצה פולית ועוד. כך שבכל מקרה, כדאי מאוד לשלב את הסויה כחלק מהתפריט התזונתי שלכם.

אגוזי מלך גם הם מכילים לא מעט אומגה 3 והם מלאים גם בסיבים תזונתיים. בנוסף, הם מכילים רמות גבוהות של מנגן, נחושת, סלניום, ויטמין B, נוגדי חמצון ועוד. יש כמות של 2542 מ”ג אומגה 3 ב-28 גרם של אגוזי מלך.

מזונות נוספים שעשירים באומגה 3 הם: זרעי צ’יה, זרעי פשתן, כרוב ניצנים ועוד.

שורה תחתונה

אומגה 3 בריאה מאוד לגוף שלנו. נסו לאכול כמה שיותר מזונות המכילים אותה. תוכלו גם במידת הצורך להוסיף תוספי תזונה כמו, אלספה מקס. מה שכן, לפני שאתם קונים תוסף תזונה כלשהו, התייעצו קודם כל עם רופא המשפחה שלכם.