בני אדם השתמשו עוד משחר ההיסטוריה, במוצרי טיפוח שונים, שהם רקחו לעצמם מהחומרים שהיו בסביבתם כמו, צמחים, פירות, קליפות של עצים, שרף וגומי. מטרת השימוש בהם, הייתה ממש כמו היום, לשפר את ההופעה והמראה החיצוני. יתרה מזאת, אלו גם תרמו להעשרת העור ולבריאות שלו והראו תוצאות מצוינות בכל הקשור לטיפול בקמטים, חיזוק השיער ועוד.

מוצרי הטיפוח הלא טבעיים, החלו להיות מיוצרים קצת אחרי המהפכה התעשייתית. לאחר סיומה, למדו כיצד לעבד את החומרים הטבעיים, כך שיתאימו בדיוק לצרכנים מבחינת המרקם, הריח, הצבע ועוד. לדוגמה, וזלין, שכולנו מכירים אותו, שימש בזמנו לחומר שניתן לשים מתחת לעיניים, על מנת להחליק את השקיות המצטברות באזור ולמנוע קמטים. בפועל, זוהי עובדה ידועה שהוזלין הוא תוצר של נפט (חומר שלא היינו רוצים להשתמש בתוצריו). העובדה הזאת כמובן לא הפריעה ליצרנים להמשיך לייצר אותו כמוצר טיפוח ומנגד, גם לצרכנים הדבר לא הפריע, שכן הם המשיכו לרכוש אותו ולהשתמש בו.

גם למוצרים לא טבעיים יש יתרונות

תעשיית מוצרי הטיפוח פועלת כבר שנים רבות בהצלחה ומוכרת הרבה מאוד מוצרים לא טבעיים.
במידה ורוכשים מוצרים של חברות מוכרות בינלאומיות, כדוגמת אמיקה, לה יש סדרת מוצרים גדולה לטיפוח השיער או חברת לוראל פריז, לה יש ליין של מוצרי טיפוח לעור. אפשר בהחלט להיות פחות מודאגים שהחומרים המצויינים במוצר, יפגעו בעור. למעשה, לא כולנו מודעים לכך שגם המוצרים הלא טבעיים מכילים לא רק חומרים סינתטיים אלא גם חומרים טבעיים. בשל השילוב הזה, ניתן בסופו של דבר לייצר מוצר עם רמת השפעה גדולה יותר על העור או השיער. מעבר לכך, חשוב לזכור שכאשר מדובר על מוצרי טיפוח טבעיים, קשה מאוד להגיע למוצר שיהיה בעל ריח או מרקם מיוחד, זאת בשונה מהמוצרים הלא טבעיים והרי את מרביתנו בסופו של דבר, קונה הריח ומראה המוצר.

שימוש במוצרים טבעיים – למי הוא מתאים?

במידה והשתמשתם במוצר שאינו טבעי ונגרמה לכם אלרגיה כלשהי שהתבטאה באדמומיות או פצעים באזור, מומלץ שתפסיקו את השימוש בו ותנסו לעבור למוצר טבעי. לפני שאתם רוכשים את המוצר, קראו את רשימת המרכיבים שלו ונסו להריץ חיפוש בגוגל. למוצר כזה, במידה והוא אכן מיוצר מחומרים טבעיים, לא צריכה להיות רשימה גדולה של מרכיבים (זאת בשונה למוצרים הלא הטבעיים). יתרה מזאת, תוכלו לבדוק האם יש עליו את אחד מסמלי התקינה האמריקאית או האירופאית. אם אתם לא בטוחים בקניית המוצר, התייעצו עם איש המקצוע שבחנות או בדקו האם מופיע טלפון של שירות לקוחות של החברה.

 

לצפייה במוצרי טיפוח ותוספי תזונה המסייעים לשמירה על הטיפוח החיצוני, כמו ביוסיל, הקליקו לקטגוריית קוסמטיקה הנמצאת באתר.