ללא ריטלין: איך תוכלו לשפר את הריכוז במספר צעדים פשוטים

אם אתם סטודנטים לפני תקופת מבחנים או אתם רוצים לשפר את היעילות שלכם בעבודה, נמליץ לכם לעזוב את הריטלין וליישם את הצעדים המוזכרים במאמר זה. את אותם הצעדים תוכלו ליישם יום יום, כדי לשפר את יכולת הריכוז שלכם. אז מאיפה מתחילים? המשיכו בקריאה…

גמילה מטכנולוגיה או יותר נכון מהסמארטפון שלכם

עם כל ההתראות והצפצופים מהמכשיר הסלולרי שיש לכולנו, היכולת להקדיש תשומת לב למשימה כלשהי היא מלאכה קשה במיוחד. כיום, המצב כל כך חמור ויש שם לתופעה הזאת ממנה כמעט כולנו סובלים – קוראים לה "הפרעת קשב תרבותית". אז מה אתם יכולים לעשות על מנת להתרכז יותר טוב? ללמוד להתנתק מהטכנולוגיה. לא רק לזמן קצר, אלא ממש לזמן ארוך וממושך. זה אומר להשתיק את הסלולרי, לסגור את תוכנות הצ'ט ולסגור את המייל האישי שלכם. כאשר תהיה לכם משימה חשובה לבצע, תוכלו לבצע אותה בהצלחה ולהתרכז רק בה ולא בעוד דברים טכנולוגיים כמו הטלפון הסלולרי והמחשב.

קפה ושוקולד

מסתבר שהשילוב בין קפה לשוקולד, יכול לייעל את תפקודי המוח ואף לשפר יכולות ריכוז, למידה וזיכרון מילולי. מה שכן, יש לקחת בחשבון שצריכה לא מבוקרת של קפה ושוקולד, יכולה להזיק לכם יותר מאשר לסייע לכם. אז שימו לב שאתם צורכים את המרכיבים הללו בצורה מתונה. מה שעוד תוכלו לעשות הוא להעדיף שוקולד מריר על פני שוקולד רגיל. שכן זה מכיל נוגדי חמצון החיוניים לגוף שלנו.

להפעיל את הגוף

כל פעילות ספורטיבית יכולה להיות מבורכת לגוף שלכם. גם קשר מדובר על מטרות של ריכוז, מומלץ לעשות פעילות ספורטיבית. זו יכולה להיות פעילות קצרה מאוד וממוקדת. נניח פעילות של 10 עד 40 דקות, עשויה לשפר משמעותית את תפקודי המוח המכונים תפקודים ניהוליים. אלו כוללים יכולות ריכוז גבוהות, שליטה עצמית, גמישות מחשבתית ועוד.

מדיטציה

אם יש לכם קשיים להתרכז, תוכלו תמיד לנסות מדיטציה או תרגול של נשימות והירגעות. מדיטציה ידועה ככזאת המשפרת תפקודים מוחיים הנחוצים לנו ליום יום.

מזון מתאים

יש לא מעט רכיבים תזונתיים שחיוניים לתפקוד התקין של המוח. רכיבים אלו משפיעים גם על יכולת הריכוז. רכיבים כאלה הם חומצות שומן מסוג אומגה 3, אבץ, ברזל ומגנזיום. הגוף שלנו לא מסוגל לייצר בעצמו אומגה 3 ולכן הוא חייב לקבל את חומצות השומן הללו ממקורות תזונתיים שונים וכמו כן מתוספי תזונה המכילים אומגה 3 כמו, אלספה מקס של חברת אלטמן ותוספים מתאימים נוספים. מבחינת מקורות תזונתיים המכילים אומגה 3, ניתן לצרוך אגוזים, שמן זית, גרעינים, טחינה גולמית, פירות, ירקות, קטניות, דגנים מלאים ועוד.