כך תשמרי על היגיינה נשית

לשמירה על הגיינה נשית יש שני ביטויים ושני היבטים חשובים- בריאותי ואסתטי. הם כרוכים זה בזה. הנטייה הטבעית, המולדת, של אישה היא לטפח את עצמה, לשמור על ניקיון, הגיינה ואסתטיקה. זה חשוב לתחושה הפנימית וזה חשוב גם לרושם שהיא מקרינה. אין אישה שבוחרת להיראות מוזנחת. 

שמירה על הגיינה אינה קלה אבל אמר פעם אדם חכם כי גם דבר קל – קל יותר לא לעשות מאשר לעשות. אין ספק כי לרשות נשים נגיש וזמין כיום

היגיינה נשית- לבריאות

בד בבד עם התועלת בשימוש במוצרי פרוביוטיקה ובמוצרי קוסמטיקה וטיפוח, שימוש במוצרי הגיינה נשית לא פחות חשוב ואולי אף חשוב יותר, מאחר שהוא מונע התפשטות הפרשות שונות ופצעונים וגירויים העלולים להיגרם על ידם. נשים המודעות לצורך לשמור ולהישמר משתמשות, בין השאר, במגני תחתון, בפדים ובפדיות, בתחבושות לבריחת שתן, בטמפונים איכותיים ( לרבות אורגניים) ועוד. מקובל להניח כי אין הברכה שורה אלא סמוי מן העין – בהקשר זה לא רק הברכה אלא ההגיינה והבריאות. 

חינוך ומודעות

כמו דברים רבים, גם שמירה על היגיינה נשית מתחיל בחינוך ובמודעות. חשוב ללמד בנות כבר בגיל צעיר את חשיבות השמירה על היגיינה גופנית, על ניקיון ועל אסתטיקה. חשובה כאן, כמו בנושאים רבים, הדוגמה האישית. הרגלים שרוכשים בגיל צעיר עשויים להישאר ולהישמר. קל להפנים ולהטמיע אותם כאשר מבינים את הצורך ואת חשיבות השמירה עליהם. רצוי שכל אם תדבר עם בתה, בהגיעה לגיל תחילת הווסת, על מוצרי היגיינה נשית הקיימים ועל השימוש הנכון בהם.

שימוש נכון, מידתי ומושכל במוצרים שונים

ריבוי מוצרים עלול לבלבל. העושר עלול להיות שמור לרעה. קיומה של תחרות עזה בין חברות שונות גורם לשימוש מסיבי ולא אחת אגרסיבי בפרסום, אשר פעמים רבות רב בו הדמיון על המציאות וההבטחות על היכולת לתת להן כיסוי. מכאן נובעת החשיבות הרבה של צריכה מאוזנת ומבוקרת במוצרים שונים, לרבות ואולי בעיקר בוויטמינים ובתוספי מזון שונים. חברות שונות מבטיחות הרים וגבעות ונסים ונפלאות. לא אחת כמוסות מסוימות מוצגות כתרופת פלא, כטיפה שיש בה ים שלם. חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע ובעיקר עם רופא לפני תחילת השימוש. כל אישה אחראית לגופה, לבריאותה, לבטיחותה, להיגיינה שלה. 

 מי מכן, הנשים, שרוצה לצרוך תוספי תזונה – חשוב לעשות זאת באתר של חברה מקצועית, אמינה ובעלת שם, שיכולה להעמיד לרשותכן ייעוץ מקצועי. אין ללכת שולל אחרי הבטחות של שרלטנים לשינוי קיצוני ומהפכני מהיום למחר.

בשורה התחתונה: חשוב לדעת כי שמירה על היגיינה מתחילה במודעות לצורך בשמירה עליה ובצריכה של מוצרים שנועדו בדיוק למטרה זו. מדובר במוצרי צריכה בסיסיים ביותר לכל אישה המודעת לצורך ולחשיבות השמירה על ההיגיינה שלה. ככל שתשמרי על גופף ותטפחי אותו כך, בהתאמה, תרגישי טוב ונוח יותר עם עצמך.