כך תשמרו על הבריאות בחורף

איך אפשר להתמודד עם מחלות החורף? איזה תוספי תזונה כדאי לטול? מה רצוי להכניס לתפריט? אנחנו מביאים לכם את כל הטיפים, העצות וההמלצות שיעזרו לכם ולילדים שלכם, לעבור את החורף בשלום. מוכנים? אנחנו מתחילים!

איזה הרגלים כדאי לאמץ בחורף?

ויטמין C – מומלץ מאוד לצרוך מזונות עשירים בויטמין C ומדוע? כי הויטמין הזה אחראי על הגדלת ריכוז תאי הדם הלבנים בגוף. בנוסף, הוא גם תורם משמעותית למערכת החיסון. מזונות עשירים בויטמין C הם: פלפלים אדומים, קיווי, פטרוזיליה, פירות הדר וכו'.

בטא קרוטן ואבץ – אם תצרכו מזונות שעשירים בבטא קרוטן ואבץ, תוכלו גם להגדיל משמעותית את ריכוז תאי הדם הלבנים בגוף וכמו כן תוכלו לתרום למערכת החיסון שלכם להיות חזקה יותר. מזונות עשירים באבץ הם: גרעיני חמנייה וגרעיני דלעת (העדיפו אותם לא קלויים). מזונות עשירים בבטא קרוטן הם: בטטה, גזר, דלעת, פלפל כתום, עדשים כתומות. ההמלצה היא לצרוך את המזונות הללו בתוספת של שמן זית איכותי או טחינה. מדוע אתם שואלים? על מנת לשפר את יכולת הספיגה שלהם בגוף.

ג'ינג'ר, קינמון וציפורן – אלו תבלינים שיש להם סגולות מרפא. הם מייצבים רמות סוכר בגוף וגם תורמים לפעילות תקינה של מערכת החיסון.

אכיניצאה – היא תורמת להגדלת ייצור כדוריות הדם הלבנות בגוף. ככל שיש יותר כדוריות דם לבנות, כך מערכת החיסון הופכת חזקה יותר. אפשר לצרוך אותה בתוסף תזונה למניעה של מחלות חורף כגון, שפעת.

פרוביוטיקה – מכילה חיידקים טובים שבזכותכם הגוף יכול להגן על עצמו וגם להילחם בחיידקים פתוגניים (כאלה הגורמים למחלות). מעבר לכך, בזכות הפרוביוטיקה, אפשר לשמור על מנגון ההפעלה של תאי הדם הלבנים וכמו כן על מערכת עיכול. במידה ואתם לוקחים אנטיביוטיקה, תוכלו לשלב צריכה של פרוביוטיקה, על מנת להימנע מתופעות לוואי לא רצויות.

פעילות גופנית – חשוב לא לוותר על פעילות גופנית. היא תורמת לגוף וממריצה את מחזור הדם והכי חשוב – מעלה את מצב הרוח.

שטיפת ידיים – חשוב להקפיד על שטיפת הידיים. מחלות חורף יכולות להתפשט מהר מאוד. אם תקפידו לשטוף ידיים, תוכלו לסייע בהשמדת החיידקים עוד לפני שתתחיל מחלת חורף כזאת או אחרת.

שתייה – גם בחורף חשוב לשתות ולשמור על מאזן הנוזלים בגוף.

כיסוי הפה והאף – כאשר מתעטשים או משתעלים, חשוב לעשות זאת אל תוך המרפק או השרוול. כך תמנעו את פיזור החיידקים באוויר וכך לא תדביקו גם אחרים וגם לא תדבקו מאחרים.

תזונה – בחורף, יש כל מיני מאכלים שיכולים להקל על התמודדות עם מחלות שאופייניות לחורף. לדוגמה, מרק עוף, תבשילי קדרה, פירות, ירקות ועוד. העדיפות היא להוציא מהתפריט מזונות כמו מוצרי חלב או מזונות עשירים בסוכר.

רכישת תוספי תזונה לחורף

בטבע כל רמת גן, תוכלו לרכוש תוספי תזונה במגוון דרכים: תוכלו להגיע אלינו פיזית לחנות. כתובתנו: הרא”ה 2 רמת גן בפסאג’, תוכלו לבצע הזמנה דרך האתר וכמו כן תוכלו לבצע הזמנה טלפונית: 03-673-1635. לכל שאלה, אנחנו כאן בשבילכם.