טיפים לטיפוח העור הגברי

בשנים האחרונות, יותר ויותר גברים מעריכים את שגרת הטיפול בעור הפנים שלהם, מחפשים דרכים לשמירה על עור פנים בריא וצעיר ומוכנים ללמוד כיצד לטפל בעור הפנים והגוף.

למרות שקיימים הבדלים מרכזיים בין עור של גברים לעור של נשים, לדוגמה, עור הגברים עבה יותר מזה של נשים, האלמנטים הבסיסיים הכלולים בעקרונות טיפוח פנים לגבר ולאישה, הם די דומים.

ראשית, חשוב שכולם, גם גברים וגם נשים, יזהו ויבינו את סוג העור שלהם:

 • עור רגיש – עלול לצרוב לאחר שימוש במוצר קוסמטי כלשהו.
 • עור רגיל – הוא נקי וללא רגישויות.
 • עור יבש – הוא קשקשי, מגרד או מחוספס.
 • עור שמן – הוא מבריק ושמנוני.
 • עור משולב – הוא עור יבש באזורים מסוימים ושמנוני באחרים.

הבנת סוג העור שלך תעזור לך ללמוד כיצד לטפל בעור ולדעת אילו מוצרים לטיפוח העור מתאימים לך.

כדי לעזור לך לפתח טיפול בריא בעור, מומלצים הטיפים הבאים, המתייחסים לתכשירים קוסמטיים ולוויטמינים שמסייעים לטיפוח העור:

 1. בדוק את תוויות המוצרים והחומרים: המוצרים לטיפוח העור בהם תבחר צריכים להתאים לסוג העור שלך.
 • אם עור הפנים שלך נוטה לפתח פצעי אקנה, חפש מוצרי ניקוי לפנים שהם נטולי שמן וחומרים non-comedogenic – כך שנקבוביות העור לא יסתמו.

לידיעתך: אחד הוויטמינים המתאימים לטיפול בעור עם אקנה הוא ויטמין A (נמצא בגזר, משמש, ברוקולי, מנגו וכבד בקר).

 • אם עור הפנים שלך רגיש, השתמש במוצרים נטולי בושם, כי חומרים המכילים ניחוחות עלולים לגרום לתחושה של יובש וגירוי. עם זאת היזהר ממוצרים שעל התווית שלהם כתוב ״ללא ריח״ או unscented, כי רבים מחומרים אלה מכילים ניחוחות מיסוך שעלולים לגרות את העור.
 • לידיעתך: אחד הוויטמינים המתאימים לטיפול בעור רגיש הוא ויטמין B3 (נמצא בדגים, סוגים של בשר וקטניות).
 1. שטוף את הפנים מדי יום ואחרי אמון גופני: שטיפת פנים עשויה להיראות כהרגל יומיומי פשוט, אבל חיוני מאוד עבור הטיפול בעור הפנים שלך.

לא משנה מהו סוג העור שלך, חשוב לשטוף את הפנים לפחות פעם ביום – בערב, כדי להסיר את כל הלכלוך והשומנים שהצטברו על הפנים במשך היום.

אגב, יש מומחים לטיפול בעור הטוענים שאין צורך לשטוף את הפנים בבוקר כי אין לכלוך שצריך להסיר ממנו. אדרבא, השמן הטבעי שהגוף מייצר טוב לעור שלך ומספק מחסום הגנה ראשון מפני גורמים חיצוניים הנטפלים אליו במהלך היום.

איך תדע אם אתה מגזים בשטיפת הפנים? ובכן, אם אתה מרגיש שהעור קשה ויבש מדי, או התמלא בכתמים אדמוניים, כנראה שקצת הגזמת.

לפעמים, זה לא מספר שטיפות הפנים שמזיק לעור, אלא תכשיר הניקוי שבו אתה משתמש. מכיוון שסבון רגיל מכיל ברוב המקרים מרכיבים קשים שעלולים לייבש את העור, מומלץ לשטוף את הפנים בתכשיר עדין לניקוי פנים, ובמים פושרים, לא חמים מאוד.

לידיעתך: אחד הוויטמינים שיוכל לעזור לעור להגן על עצמו באופן טבעי ובכך לשמור על עור נקי, הוא ויטמין D (הנמצא ביוגורט, גבינה, שמן כבד, דגי סלמון ובקלה).

 1. עקוב אחר שיטת הגילוח שלך: אם אתה סובל לעתים קרובות מצריבות לאחר הגילוח או משיער שצומח בכיוון ההפוך, השתמש בסכין גילוח עם תער אחד או שניים במקום במולטי-בלייד, ואל תמתח את העור בזמן הגילוח.

לפני הגילוח, מומלץ להרטיב את העור כדי לרכך אותו. השתמש בקרם גילוח, וגלח בכיוון צמיחת השיער. שטוף היטב את סכין הגילוח כדי למזער הופעת גירויים.

לידיעתך: אחד הוויטמינים שיוכל לסייע לך לשקם עור יבש ומזדקן, ולהפוך את העור לנקי וחלק יותר, הוא ויטמין 7B (הנמצא בשקדים, אגוזי מלך, כרובית ודגי סלמון).

 1. השתמש בלחות באופן יומיומי: הלחות תורמת לשמירה על שמנוניות עור הפנים, יכולה לסייע להפחית את הופעת הקמטוטים הדקים, ולהפוך את מראה העור לבהיר וצעיר יותר. מומלץ למרוח קרם לחות על עור הפנים ועל עור הגוף כולו מיד לאחר הרחצה או הגילוח, כשהעור עדיין לח.

לידיעתך: אחד הוויטמינים שיוכל להוסיף לחות לעור, לאזן את ההורמונים ולמנוע את ההיווצרות של קמטים בפנים, הוא ויטמין B6 (נמצא באורז לבן, תרד וחזה עוף).

 1. בדוק את העור באופן קבוע: כתמים חדשים או שומות אשר מגרדות, מדממות או משנות את צבען, הם לעתים קרובות סימני אזהרה מוקדמים לסרטן העור. גש מיד לבדיקה אצל רופא עור.

לידיעתך: אחד הוויטמינים שיוכל להגן על העור מפני התפתחות של סרטן העור, הוא ויטמין B3 (הנמצא בתפוחי אדמה, עגבניות, בקר וטונה).