טיפולים אלטרנטיביים להורדת כולסטרול

כיום מקובל לרשום טיפול תרופתי להורדת כולסטרול, אך יש דרכים נוספות אותן תוכלו לנסות כדי לשפר את המצב.

הצטברות כולסטרול בדפנות כלי דם, עלולה לגרום לנזקים בריאותיים רבים כאשר בראש הרשימה מופיעות מחלות לב. לכן, אם עברתם בדיקות דם והתוצאות חורגות מן הטווח, חשוב לקבוע תור לרופא ולברר לגבי דרכי טיפול מומלצות. מלבד טיפול תרופתי, יש טיפולים אלטרנטיביים נוספים שניתן לשקול.

שינוי תזונתי ונטילת תוספים

הנטייה לכולסטרול גבוה היא במקרים רבים גנטית, אך לעתים שינוי תזונתי ונטילת תוספי מזון, יכול לשפר באופן משמעותי את המצב. קבעו תור לתזונאית מומחית ובנו ביחד תפריט מאוזן שתוכלו להתמיד בו לאורך זמן. בנוסף, בררו לגבי תוסף להפחתת כולסטרול הנקרא נוסטרול, שניתן לקנות באחת מרשתות הפארם ללא מרשם. על פי הרפואה הסינית, יש גם צמחים וגרגרים מיוחדים, אשר משפרים את זרימת הדם ומסייעים למערכת העיכול וכדאי לברר לגבי שילובם בתפריט (שימו לב: במקרה של מחלות לבביות או מחלות בכלי הדם ובעיות רפואיות אחרות, יש להתייעץ עם רופא לפני נטילת תרופות ללא מרשם ותוספי מזון).

דיקור סיני

לצד שינוי הרגלי התזונה ונטילת תוספי מזון, קבעו תור גם לדיקור סיני. דיקור סיני הוא אחד הטיפולים המקובלים ברפואה הסינית והוא מתמקד בדקירת נקודות מסוימות בגוף במחטים זעירות, שאינן גורמות כאב. דיקור סיני משפר את זרימת הדם ויכול להועיל באיזון רמות הכולסטרול בגוף.

טווינא

טיפול אלטרנטיבי נוסף מוכר בשם "טווינא". טיפול זה נעשה באמצעות מגע ולחיצות לאורך מרידיאנים שונים בגוף ומטרתו להשיב את האיזון האנרגטי. ניתן לשלב את הטווינא עם טיפולים נוספים והוא מיועד למגוון רחב של מצבים רפואיים, כולל כולסטרול גבוה.

שיאצו

גם שיאצו יכול לשפר את רמת הכולסטרול. טיפול שיאצו מבוסס על עקרונות הרפואה הסינית תוך שימוש בהפעלת לחץ על נקודות שונות בגוף, באמצעות האצבעות. טיפולי שיאצו מחזקים את הגוף, משחררים חסימות אנרגטיות ומסייעים להשבת האיזון.

טיפול נוסף להורדת רמת הכולסטרול הוא ניקוי רעלים. שתייה של מיצים מיוחדים מסייעת לניקוי הכבד אך יש להיזהר לא להתפתות אחר שיטות שונות לניקוי רעלים, שלא נבדקו ואינן מתאימות לסובלים מכולסטרול גבוה.