חושבים שאתם יודעים הכל על אומגה 3?

אומגה 3 היא קבוצה של חומצות שומן שחיוניות לגוף שלנו. את אותן החומצות, אנו מקבלים דרך התזונה שלנו ומדוע? זאת משום שהגוף שלנו לא יכול לייצר את אותן החומצות בעצמו. למעשה בזכות אותן החומצות, מבוצעת פעילות תקינה של המוח, מערכת העצבים, המערכת החיסונית, מערכת הלב, המערכת ההורמונלית וכמו כן מערכות נוספות.
המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו לגלות עובדות מעניינות על אומגה 3.

אומגה 3 מסייעת לגמילה מעישון

על פי מחקר ישראלי שנערך בארץ, נמצא כי צריכה של אומגה 3 עשויה לסייע בגמילה מעישון. על פי המחקר, מי שצרך אומגה 3, הביע כמיהה מופחתת לטבק ולסיגריות. זאת להבדיל מהמשתתפים במחקר שלא צרכו אומגה 3.

אומגה 3 במזונות מן הצומח

ישנם לא מעט מזונות בהם יש אומגה 3. בין המזונות הללו, נמצא שמן פשתן, שמן קנולה, עלים ירוקים כמו תרד ומרווה מרושתת ועוד. מה שכן, במזונות הללו אומגה 3 מופיעה בצורת ALA ועל מנת שהגוף יוכל להפיק את המקסימום והתועלת ממנה, עליו להמיר את ה-ALA לצורה בדמות EPA ו-DHA. אם מדובר על אנשים בריאים, הגוף יכול להפוך בקלות את ה-ALA ל-EPA ו-DHA. מה שכן, יש לקחת בחשבון, שככל שמתבגרים או כשיש מחלות שונות מהם סובלים, אז גוף האדם זקוק לאומגה 3 בצורה זמינה יותר כמו למשל על ידי צריכה של דגים או תוספי תזונה מתאימים המכילים אומגה 3, כמו למשל אלספה מקס ועוד.

אומגה 3 בהריון ובהנקה

יש לא מעט מחקרים המצביעים על השפעה חיובית של אומגה 3, בכל הקשור להתפתחות של המוח ומערכת הראייה של העובר. מעבר לכך, אומגה 3 גם תורמת למשקל לידה תקין, ללידה במועד וכמו כן להפחתת הסיכון למצב של דיכאון לאחר לידה.

אומגה 3 והשפעה על המוח

אומגה 3 יעילה לשיפור הזיכרון, להפחתה בחרדה, לעלייה במצב הרוח, להקלה על דיכאון וכמו כן היא מסייעת גם בהפחתת הסיכון ללקות באלצהיימר.

אומגה 3 וילדים

אם הילדים סובלים מהפרעות קשב וריכוז וכמו כן היפראקטיביות, אומגה 3 יכול לעזור בכך ולהפחית את התופעות הללו.

איזה תוסף לקנות?

יש לרכוש תוסף תזונה המכיל אומגה 3 של חברת מוכרת ומאושרת. כמו כן, לפני רכישת התוסף, יש להתייעץ קודם כל עם רופא המשפחה.