יש המון סיבות מדוע כדאי לשמור על חיים בריאים, אם זה שמירה על המשקל ותחושה של קלילות ויוניות הגוף, אם זה שמירה על ערכים תזונתיים ועל ידי כך הרגשת ערנות וחיוניות נוספת, אם זה שמירה על כושר אירובי ואנאירובי שנותנים לנו סיבולת גבוהה יותר, נותנים לנו הרשת חיות ושומרים על השרירים בתפקוד גבוהה ואם זה בריאות הנפש שיש לה קשר ישיר לבריאות הגוף.
נפש בריאה בגוף הבריא נאמר וימשיכו להגיד את זה גם אחרי, והסיבה לכך היא שברגע שאנחנו מרגישים טוב פיזית הנפש שלנו חסונה בהרבה ואנו רואים לא מעט דוגמאות לאנשים מדוכאים כי הם נפצעו או כי הם כרע שוקלים יתר על המידה או כי כואב להם משהו, כמו כן יש לא מעט דוגמאות לאנשים אשר נהיים עייפים מאוד מהר או שיש להם ירידה בחשק המיני רק כי יש להם ערכים תזונתיים לא נכונים והם בעודף סוכר, עודף כולסטרול, מחסור בברזל וכן הלאה.

כסף לא קונה בריאות

מספיק שנפנה את העיניים שלנו לאוכלוסייה העמידה יותר וככל שאנו מתקדמים עם השנים המודעות עולה ואנו יכולים לראות כי גם אלו שיש להם הכל מבחינה חומרית משקיעים לא מעט זמן מהחיים שלהם על שמירה על אורך חיים בריא והסיבה לכך שכסף וחומריות לא יגרמו לגוף שלנו להרגיש טוב יותר אלא מה שנשקיע בו פיזית ורוחנית. יש אנשים שהיו מוותרים על הכל כדי להרגיש שוב צעירים ורעננים. אז איך עושים זאת?

ישנם לא מעט מקרים של התקפות לב שנגרמים רק כי בן אדם לא שמר על אורך חיים בריא ואז גם מכשירי החייאה כמו דפיברילטור לא יעזרו לכם.

טיפים לחיים בריאים:

  1. הקפידו לקום מוקדם ולעשות מדיטציה קצרה.
  2. הקפידו לישון 8 שעות בכל לילה.
  3. לכו לתזונאית ובנו תפריט מזין לכל השבוע לכם ולבני המשפחה.
  4. אל תאכלו בשר אדום יותר מפעמיים בשבוע.
  5. הפסיקו לעשן.
  6. עשו כושר מכשירים של חצי שעה 3 פעמים בשבוע.
  7. עשו כושר אירובי של חצי שעה 3 פעמים בשבוע.
  8. תמצאו תחביב של שירה, ריקודים או כל פעילות שמחה.

 

יש עוד המון טיפים כמובן אבל עדיף להיתפס על כלל השמונה. תמיד תשמרו בממוצע על 8 סעיפים ותנו לזה ניסיון של 30 ימים מבלי להרפות, שימו לב איך בסיום התקופה אתם מרגישים חיוניים יותר, חיים יותר ומאושרים יותר. דוגמאות לאנשים שפחות שמרו וזקוקים למכשירים להצלת חיים כמו דפיברילטור לא חסר באוכלוסייה. האנשים שנמצאים ברמת סיכון של התקפת לב הם אלו שיש להם בדרך כלל ערכים תזונתיים שליליים מאוד או אנשים שעישנו כל החיים.
בזמן התקפת לב הדפיברילטור בעזרת שוק חשמלי יכול להחזיר את הלב לתפקוד תקין ובלעדיו הסיכויים של אותו אדם לשרוד אינם גדולים. אם אתם רוצים להגיע לגילאים יותר מבוגרים ואם אתם רוצים עוד עכשיו להרגיש הרבה יותר טוב אז כדאי שתנסו לפחות את כלל השמונה לחודש ניסיון. לבריאות.

לצפייה במגוון תוספי תזונה שיכולים לסייע לשמירה על הבריאות, לחצו כאן.