בשנים האחרונות, המודעות לנטילת תוספי תזונה עלתה אצל כולנו. אנו מבינים שנטילת תוסף תזונה אחד לפחות, יכול להטיב ולתרום לבריאות שלנו. כמובן, שהדבר גם כרוך בהתייעצות עם רופא המשפחה, שכן אם אנו נוטלים תרופות מסוימות או נמצאים במצב בריאותי מסוים, עלינו לא להחליט לבד על דעת עצמנו לקחת תוספי תזונה. במאמר זה, ננסה לענות על כמה מהשאלות הנפוצות ביותר הקשורות לנטילת תוספי תזונה.

התזונה שלכם בריאה ומאוזנת. האם עליכם בכל זאת לקחת תוספי תזונה?

תוסף תזונה איננו תחליף לאורח חיים בריא. עלינו להקפיד ולשמור על אורח חיים בריא, שרק יטיב עם גופנו. כך למשל, עלינו להימנע עד כמה שאפשר מאכילת אוכל מעובד על בסיס קבוע. כאשר אנו שומרים על התזונה שלנו ומזינים את הגוף באוכל בריא המכיל ויטמינים ומינרלים, אז אנחנו יכולים גם לנטול תוספי תזונה ולהבטיח שאכן גופינו מקבל אותם במינון המתאים, החיוני עבורו.

האם יש תוספי תזונה שמומלצים ספציפית לנשים?

מערכות רבות בגוף האישה זקוקות לתוספי תזונה, על מנת שהתפקוד שלהן יהיה תקין. כיום, נשים צריכות לשלב בין קריירה, אמהות, זוגיות, חיי חברה ועוד. אחד מבין המשפיעים על גוף האישה הוא כמובן הסטרס שנוצר מכל השילוב שהוזכר לעיל ועל כן, על מנת לתמוך במערכת ההורמונאלית של גוף האישה, עליה לקחת תוספי תזונה. קיימים מספר תוספי תזונה מוכרים ופופולאריים בקרב נשים בהם: ויטמין B12, חומצה פולית וברזל. בנוסף, קיים גם תוסף תזונה חדש יחסית, שיצא בשנים האחרונות הנקרא ביוסיל. זה מטפל בכל הקשור לטיפוח העור, השיער והציפורניים וגם מומלץ לנשים.

אילו תוספי תזונה יעילים לבעיות קשב וריכוז?

תוספי תזונה המכילים אומגה 3 כמו, אלספה מקס, נמצאו יעילים ומדוע? בגלל שהם מכילים חומצות שומן חיוניות התורמות לתפקוד המוח. ברגע שיש באלו מחסור, הדבר יכול לגרום לבעיות תפקוד במוח, מה שמשפיע בסופו של דבר על הקשב והריכוז. בנוסף, גם ויטמין B12, נמצא יעיל להפרעות קשב וריכוז.

שורה תחתונה

לפני שאתם נוטלים תוסף תזונה כלשהו, התייעצו עם רופא המשפחה. אם נטלתם תוסף תזונה ואתם מרגישים תופעות לוואי שאינן מצוינות בעלון, הפסיקו מיד את השימוש בו ופנו למוקד שירות הלקוחות של החברה המייצרת אותו.