כל אישה שמגיעה לגיל הפריון צריכה להתחיל לשים יותר לב לבריאות האישית שלה ולהיגיינה האישית שלה. הזנחה של הטיפול בגוף שלנו ובאיברים הנשיים שלנו יכולה להוביל לבעיות גניקולוגיות רבות אצל נשים. אחת מהבעיות הגניקולוגיות הנפוצות ביותר אצל נשים בכל רחבי העולם המערבי היא בעיה של דלקת האנדומטריוזיס. אנדומטריוזיס היא מחלה בה תאי רירית מהרחם נודדים מן הרחם אל איברים אחרים בגוף האישה לרוב איברי רבייה אחרים כמו השחלות או צוואר הרחם. תאים אלו מגיבים לשינויים הורמונליים בגוף האישה בדימום – דבר אשר מוביל להצטברות של דם שאיננו מנוקז ולהיווצרות של דלקת. דלקת זו גורמת לכאבים מאוד חזקים ובמקרים קיצוניים היא דורשת התערבות כירורגית. מחלה זו יכולה לגרום בין השאר גם לקשיי פוריות ולקשיים להרות או לסיים הריון בהצלחה.

האם ניתן לטפל במחלות גניקולוגיות בעזרת תזונה טבעית?

בבעיות בריאות רבות כולל בבעיות גניקולוגיות כמו אנדומטריוזיס או ציסטה בשחלה ניתן לטפל בעזרת תזונה טבעית. דרכי טיפול בציסטה בשחלה יכולות לכלול טיפול הורמונלי בגלולות למניעת היריון (הגלולות גורמות לציסטה להתמוסס), טיפול באמצעים כירורגים או טיפול באמצעות אמצעים טבעיים יותר כמו נטורופתיה או דיקור סיני. שינוי תזונתי יכול לסייע להתמודד עם בעיות אלו כי פעמים רבות הסיבה להיווצרותן של בעיות גניקולוגיות היא אי איזון הורמונלי בגוף האישי ועודף של הורמונים מסוימים כמו אסטרוגן. העודף בהורמונים נגרם פעמים רבות בגלל תזונה של אוכל תעשייתי או מעובד וכתוצאה מצריכה של מזון מהחי שרווי בשומן, סוכר, אנטיביוטיקה והורמונים שונים. שינוי התזונה יכול להפחית את הגורמים לסיכון לחלות במחלות שונות.

טיפים לתזונה בריאה שמחזקת את הגוף ומונעת מחלות

תזונה בריאה שמחזקת את הגוף ומונעת מחלות בכלל ובין השאר גם מחלות גניקולוגיות כוללת קודם כל ותמיד שתייה מרובה של מים. תזונה זו כוללת בין השאר גם אכילה מרובה של פירות וירקות. צריכה פחותה של מזונות מהחי מקטינה את ההיחשפות של הגוף להורמונים שונים וכך מונעת במידה גדולה יחסית את הסיכוי שבגוף יהיה עודף גדול מדי של הורמונים אלו. ככל שמקפידים לאכול יותר פירות וירקות כך הגוף צובר פחות שומן וסוכרים – שיכולים גם להוות זרז וגורם סיכון למחלות רבות ולתחלואה במחלות גניקולוגיות. כל אישה אשר סובלת מבעיות גניקולוגיות או מבעיות בריאות יכולה לבחור להתייעץ עם נטורופתית מומחית בנוגע לסוג התזונה שהכי מתאים לה והכי יכול לסייע לה לשמור על בריאות טובה.

 

לרכישת תוספי תזונה במחירים משתלמים, הקליקו כאן