הידעתם שלעור יש נטייה להתחדש כל הזמן? מה שקורה בפועל הוא שהשכבה החיצונית של העור, מורכבת מתאים מתים וכאשר אלו נופלים, נכנסים במקומם תאים אחרים חדשים. כך למעשה, כאשר אנו מסתכלים על השכבה החיצונית של העור, אפשר לראות אותו מתחדש כל הזמן. הדבר כמובן תלוי גם בגיל שלנו. שימו לב שההתחדשות נעשית במיטבה כאשר אנחנו צעירים אבל ככל שאנחנו מתבגרים, תהליך ההתחדשות נחלש ואז קצב התחדשות התאים יורד משמעותית. מעבר לכך, עם הגיל, הרקמות התת עוריות שלנו גם הן נופלות ועל כן שכבת העור החיצונית שלנו הופכת דקה יותר. בסופו של דבר, מה שקורה הוא שהעור הופך להיות יותר יבש, פחות מתוח ופחות רענן.

איך תוכלו לשמור על עור מאוזן?

ראשית יש להשתמש בתכשירי הגנה מפני קרינת שמש וגם בתכשירים התורמים לניקוי העור וכאלה המעניקים לו לחות. השילוב בין התכשירים הללו, מסייע להגנה על העור וגם לטיפוח החיצוני שלו.

ניקח לדוגמה נערים ונערות בגיל ההתבגרות (גילאי 14-18), העור בגיל הזה נוטה להיות שומני ויש שסובלים גם מבעיות כמו אקנה (זו כמובן יכולה להופיע בכל מיני דרגות – יש אקנה שחייבים לטפל בה עם טיפול תרופתי ויש את המצב היותר קל שלה – הופעה של מעט פצעים על עור הפנים). יש להשתמש במוצרי טיפוח שמפחיתים את השומניות בעור מבלי לייבש אותו. מוצרים אלו יכולים להיות תרחיץ ניקוי מפחית שומניות וכמו כן קרם הגנה.

דוגמה נוספת היא גילאי 18-25. בגילאים אלו רמת השומניות היא נמוכה יותר מזו שיש בגיל ההתבגרות. כאן אפשר לנצל את רמות השומניות ולהסתפק בתוספת לחות קלה לעור הפנים. ניתן להשתמש בתכשירים כמו: תרחיץ ניקוי, קרם הגנה ותכשיר לחות.

גילאי 25-45 – העור מתחיל להראות סימני התבגרות וזה הזמן להתחיל עם טיפול מניעתי. על כן, אפשר ורצוי להשתמש בתחליב ניקוי עדין, קרם לחות וקרם הגנה. זה המקום גם לומר שניתן להשתמש בתוסף תזונה מתאים לטיפוח העור כמו למשל, ביוסיל. כמובן לפני רכישת התוסף, מומלץ להיוועץ עם רופא המשפחה.

גילאי 45 ומעלה – חשוב מאוד להקפיד על הגנה מפני קרני השמש. מעבר לנזקים שהשמש גורמת לעור, היא גם פוגעת בו ומייבשת אותו וכמו כן גורמת לפיגמנטציה ולקמטים. על כן, מומלץ למרוח קרם הגנה עם מקדם גבוה, להשתמש בתחליב ניקוי עדין ולהשתמש בקרם לחות עשיר המותאם לעור יבש.

שורה תחתונה

שמרו על העור שלכם, עוד שאתם צעירים. רכשו מוצרי טיפוח של חברות מוכרות ובעלות שם בתחום. כך תדעו שאתם עושים הכל על מנת לשמור על העור שלכם בריא, רענן ומטופח.

 

לרכישת תוספי תזונה במחירים משתלמים, הקליקו כאן