עקירת שן בינה היא חוויה לא נעימה כלל, אבל אם מתכוננים אליה בצורה נכונה אפשר למזער סיבוכים ולצמצם כאבים. מי שמבצע את עקירת שן בינה הוא רופא שיניים או מנתח פה ולסת, לעיתים יהיה צורך לבצע את ההליך הרפואי בית חולים במיוחד אם המטופל נמצא בסיכון גבוה לסיבוכים אפשריים או לחלופין אם צריך לעקור את כל שיני הבינה בו זמנית. רגע לפני שמבצעים עקירת שן בינה הרופא המטפל יבצע הרדמה מקומית בחלל הפה ובסיום ההליך ייתכן כי היה צורך בשימוש בתפרים, חלקם ייעלמו לאחר כמה ימים ויש סוגים מסוימים אותם תצטרכו להוריד במרפאת השיניים לאחר כמה ימים, תלוי בהוראות הרופא.

מעבר למשככי כאבים שיכולים בהחלט לסייע במהלך ימי ההרדמה יש מספר דרכים טבעיות יותר שיכולות לצמצם את תופעות הלוואי של עקירת שן בינה.

הפתרון לכאבים לאחר עקירת שן בינה – מלח מים

בכדי ליצור לעצמכם את ‘שיקוי הפלאים’ להרגעת כאבי שיניים לאחר עקירת שן בינה הרתיחו כוס מים, לאחר כחצי דקה הוסיפו לה כף מלח אחת וגרגרו את המים בפה במשך כ-30 שניות. ההמלצה הטובה ביותר היא להעביר את המים בעדינות רבה מצד לצד בכל חלל הפה בכדי לנקות, לחטא ולעזור לצמצם את הכאב. תפקידו של המלח הוא למנוע תופעות דלקתיות ולשמור על מצב  החניכיים.

האנטיביוטיקה של הטבע יכולה לעזור גם בכאבי שיניים?

יש מטפלים שונים ברפואה הטבעית הטוענים כי במקרה של כאב שיניים יש ללעוס בעדינות רבה בצל ובכך החומר שמופרש ממנו מסייע למערכות הגוף, אפשרות נוספת היא לקלף שן שום קטנה ולהניח אותה בעדינות על השן הכואבת, גם כן החומרים שהשום מפריש אמורים להקל על הכאב.

התבלינים של סבתא עושים זאת שוב

אנחנו נזכרים בסבתות שלנו ברגעים הטובים והקשיים כאחד ודווקא בימים הכואבים לאחר עקירת שן בינה זה הזמן להיזכר בכל תרופות הסבתא שהקלו עלינו בעבר. חשוב לציין כי תרופות סבתא מבוססות על חומרים שנמצאים בכל בית החל מתבלינים, פירות ועד למשקאות אלכוהוליים. תרופות ידועות לכאבי שיניים הן למשל טבילת תאנה מיובשת בחלב חם. לאחר התקררות התאנה, ההמלצה היא לשים אותה חצויה לשניים על האזור הכואב בשיניים. גם שימוש בתבלין הציפורן יכול לסייע להקלת המצב, תבלין הציפורן  ידוע בכך שהוא מסוגל לגרום לאלחוש עצבים קל בזכות החומר המצוי בתמצית הצמח. יש להשתמש בשמן בזהירות שכן במידה והוא נוגע ישירות בחניכיים רגישות או בפצעים בלשון הוא עלול להחמיר את הכאב. ולכן, הדרך הטובה ביותר להרגיע כאבי שיניים באמצעות שמן ציפורן היא לטפטף 2-4 טיפות על כדור צמר גפן ולהצמיד לשן הכואבת עד שהכאב עובר.

הפתרון הסופי – תה נענע

שימוש בחליטת עלי נענע טבעיים המכילים כמות גבוהה של מנטול גם יכול בהחלט לסייע להפחתת הכאב. בכדי להגביר את השפעת התה מומלץ להשאיר את העלים במים החמים למשך 20 דקות לפחות.

נכתב בשיתוף בינת השן – מרפאת שיניים בהרצליה

לרכישת תוספי תזונה במחירים משתלמים, הקליקו כאן